Portál.cz > Aktuality > Trénink paměti spojený s oblíbenými místy funguje!

Trénink paměti spojený s oblíbenými místy funguje!

Datum: 15.11.2016

Vzpomínka je jediný ráj, ze kterého nemůžeme být vyhnáni – praví přísloví. Nový titul Vlastivědná knížka pro vzpomínání a procvičování paměti si klade za cíl probudit u seniorů milé vzpomínky a procvičit jejich paměť. Autorky originálně kombinují procvičování kognitivních funkcí se vzpomínáním. Zaměřily se na vlastivědné téma, které je u seniorů velmi oblíbené a snadněji navodí vlastní vzpomínky. Kniha propojuje tvořivou práci se vzpomínkami s trénováním paměti a odráží důležité události z historie našich krajů, slavné rodáky a občany, zeměpis, tradice a zvyky.

Trénink paměti spojený s oblíbenými místy funguje!

Vlastivědná knížka pro vzpomínání a procvičování paměti je využitelná jak v individuální, tak ve skupinové práci se seniory, je možné ji přizpůsobit jejich individuálním potřebám. Sestavena je tak, aby byla praktická a nevyžadovala další větší přípravy. Součástí témat jsou i Správné odpovědi a Doplňující informace. Kniha je interaktivní, otázkami a náměty nenásilně vybízí k hovoru, naslouchání i sdílení zážitků a zajímavostí. Na knize je patrné, že autorky využívají zkušenosti z vlastní praxe a inspirace z projektů Reminiscenčního centra. Knihu ocení profesionálové ve zdravotnických a sociálních zařízeních a službách, rodinní pečovatelé, příbuzní, přátelé, dobrovolníci, ale i sami senioři, dlouhodobě nemocní či lidé s handicapem.

Titul navazuje na oblíbenou Knížku pro vzpomínání a procvičování paměti, kterou vydal Portál v roce 2014.

Autorka Klára Cingrošová je v současné době na rodičovské dovolené, působila jako vedoucí denního stacionáře v Domově Sue Ryder. Druhá autorka, Klára Dvořáková, vystudovala VŠ v oblasti psychologie, pedagogické psychologie a sociální práce, působí v Hospici Dobrého Pastýře v Čerčanech.

Křest knihy proběhne v úterý 6. 12. 2016 od 14. hodin v Domově Sue Ryder, Michelská 1/7, Praha 4. Kmotrem knihy bude Josef Zíma.

Ukázky:

Trénink paměti spojený s oblíbenými místy funguje! Trénink paměti spojený s oblíbenými místy funguje!
Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0