5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > Ukázky

Ukázky

Jak se dědí neštěstí

Vojtěch Pišl, 6.2.2017

„Kdybych byl ředitel zeměkoule, nechal bych každý pár před otěhotněním povinně psychologicky vyšetřit, zda je schopný vychovat dítě.“ – Toto řekl u vína můj terapeutický mentor. Zeměkoule však žádného ředitele nemá, stejně jako neexistují normy pro ideální rodiče. V poslední době se nicméně objevují vědecké poznatky, které potvrzují důležitost psychického zdraví rodiče nejen pro duševní, ale i tělesný vývoj dítěte.

Celý článek

Jak se dědí neštěstí

Kariérní řád pod lupou

Jiří Lacman, 6.2.2017

Letos vstoupil v platnost kariérní řád pro učitele. Třístupňový systém, který je podmíněn plněním atestací, vzbuzuje mezi pedagogy řadu otázek. Tři nejčastější dotazy jsme položili tiskovému odboru Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Zde jsou odpovědi.

Celý článek

Kariérní řád pod lupou

Rodiče, kteří jedí své děti

Roman Pešek, 6.2.2017

Vztah rodičů a dětí nekončí osmnáctými narozeninami potomka. Trvá celý život. Otázkou je, v jaké podobě. Někteří rodiče mají totiž tendenci se ke svým dospělým dětem chovat jako predátoři, případně klíšťata. A tyto vztahové vzorce se tvoří už od dětství.

Celý článek

Rodiče, kteří jedí své děti

Pošlete Honzu do světa

Jan Nejedlý, 6.2.2017

Jaroslav Tykal je ředitelem agentury Studyline, která nabízí jazykové kurzy v tuzemsku, jazykové i pracovní pobyty v zahraničí a také možnost studovat zahraniční střední školu. Jaký je zájem českých dětí poznávat svět? Jak fungují střední školy v zahraničí? A jak je to vůbec s výukou angličtiny u nás?

Celý článek

Pošlete Honzu do světa

Školám vládne nuda, strach a nevkus

Marie Těthalová, 6.1.2017

O tom, jaká je atmosféra v našich školách, i o tom, jak může architektura napomoci tomu, aby se děti ve škole cítily svobodně, jsem mluvila se známým architektem Martinem Rajnišem.

Celý článek

Školám vládne nuda, strach a nevkus

Stránka: 1/9
1 2 3 4 5 
6666
Přijďte na kurzy v Portálu! Schola pragensis Rozumíme penězům Všechny učebnice pro základní a střední školy