Portál.cz > O Portálu > Ocenění pro nakladatelství Portál

Ocenění pro nakladatelství Portál

2015

2015 - Kniha Dítě s postižením zraku autorek Kláry Kochové a Markéty Schaeferové získala II. cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za publicistické dílo zaměřené na problematiku zdravotního postižení.

2015 - Článek Slávky Smékalové ADHD: Radosti a strasti života s „neposedným“ dítětem, který vyšel v časopise Psychologie dnes, získal III. cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za publicistické dílo zaměřené na problematiku zdravotního postižení.

2015 - Kniha Statistika v aplikacích autorského kolektivu pod vedením Jana Hendla získala Cena Jaroslava Jirsy za nejlepší učebnici roku 2015.

2015 - Kniha Viktorka a vesmírná dobrodružství autorů Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka získala cenu Zlatá stuha 2015 v kategorii komiks.

2014

2014 - Dita Šamánková a její článek Dokud nás smrt nerozdělí (Psychologie dnes 2014) získala III. cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za publicistické dílo zaměřené na problematiku zdravotního postižení.

2014 – Kniha Viktorka a vesmírná dobrodružství autorů Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka byla zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem 2013/2014 (SČKN a česká sekce IBBY).

2014 – Kniha Mizící hmyzíci autorky Daniely Krolupperové získala Cenu Tiskáren Havlíčkův Brod Nejkrásnější dětská kniha na 24. Podzimním knižním veletrhu Havlíčkův Brod.

2014 – Portál získal Poděkování SČKN za 20 let účasti na Mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy

2014 – Zdeněk K. Slabý, autor knih Nedokončené pohádky, Strašidelné pohádky ad., převzal Zlatou stuhu za celoživotní přínos v oblasti literatury pro děti.

2013

2013 - Kniha Mám dyslexii autorů Olgy Zelinkové a Miloslava Čedíka získala Čestné uznání Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za publicistické dílo zaměřené na problematiku zdravotního postižení.

2013 – Časopis Psychologie dnes získal Čestné uznání Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za publicistické dílo zaměřené na problematiku zdravotního postižení.

2013 – Nina Rutová a její článek Ve škole s autisty (Rodina a škola 8/2013) získala Čestné uznání Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za publicistické dílo zaměřené na problematiku zdravotního postižení.

2013 – Kniha Psychologie Atkinsonové a Hilgarda získala 3. cenu poroty v soutěži Slovník roku 2013 v kategorii encyklopedické dílo.

2012

2012 – Překladatel Martin Škapa získal cenu Zlatá stuha 2012 za překlad knihy Každý je na něco chytrý.

2011

2011 - Červená kniha C. G. Junga získala Literární cenu České neurofarmakologické společnosti 2011 za vynikající překladatelský počin.

2011 - Vladimíra Gebhartová, autorka knih Říkadla a hry pro nejmenší, Jak a co číst dětem v MŠ a Rok v mateřské škole, převzala Zlatou stuhu za celoživotní přínos v oblasti literatury pro děti.

2011 – Kniha Zákeřné keře autorky Daniely Krolupperové získala 3. cenu knihovníků SKIP v soutěži Suk 2010 – Čteme všichni o nejoblíbenější dětské knihy.

2011 – Audiokniha Spratek (Torey L. Hayden, načetla Simona Babčáková) získala cenu za nejlepší audioknihu v česko-slovenské soutěži Audiokniha roku 2010.

2011 – Kniha Velký psychologický slovník autorů Pavla a Heleny Hartlových získala 1. cenu odborné poroty za výkladový slovník v soutěži Slovník roku 2011.

2010

2010 - Kniha Máme dítě s handicapem autorky Ivany Fitznerové získala I. cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za publicistické dílo zaměřené na problematiku zdravotního postižení.

2010 - Marie Těthalová a její cyklus článků o životě rodin s handicapovanými dětmi v rubrice Skutečný život v časopise Děti a my získaly II. cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za publicistické dílo zaměřené na problematiku zdravotního postižení.

2010 – Kniha Kouzlení s hedvábím autorky Aleny Isabelly Grimmichové získala Cenu Výstaviště Lysá nad Labem za nakladatelský přínos v oblasti literatury pro hobby.

2010 – Kniha Zákeřné keře autorky Daniely Krolupperové získala 1. cenu Městské knihovny Lysá nad Labem a Výstaviště Lysá nad Labem za nakladatelský počin v oblasti literatury pro děti a mládež.

2010 – Kniha Putování vodníků od rybníka k rybníku autorů Miroslava Krejči a Terezy Jelenové získala 2. cenu Městské knihovny Lysá nad Labem a Výstaviště Lysá nad Labem za nakladatelský počin v oblasti literatury pro děti a mládež.

2010 – Kniha Pedagogická encyklopedie (editor Jan Průcha) získala čestné uznání odborné poroty v soutěži Slovník roku 2010.

2010 – Kniha Psychologická encyklopedie – Aplikovaná psychologie (editorka Bohumila Baštecká) získala čestné uznání odborné poroty v soutěži Slovník roku 2010.

2010 - Iva Hennová, autorka knihy Angličtina pro předškoláky, získala od Evropské komise ocenění Evropský učitel jazyků 2010.

2010 - Karel Hvížďala, autor několika knih vydaných v Portálu, převzal cenu Rudolfa Medka za svou dlouholetou žurnalistickou, publicistickou a také spisovatelskou činnost, kterou podporoval a stále podporuje rozvoj demokracie v České republice a napomáhá kultivaci médií i vyšší vzdělanosti veřejnosti.

2009

2009 - E-shop Portálu se stal Internetovým obchodníkem roku 2009 v kategorii knihy.

2009 – Kniha Cesta z mlčení autorek Alžběty Dvořákové a Viktorie Bartoníčkové získala III. cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za publicistické dílo zaměřené na problematiku zdravotního postižení.

2009 - Jeroným Janíček získal Literární cenu Česko-slovenské psychofarmakologické společnosti za knihu Když úzkost bolí.

2009 - Ivo Vodička byl u příležitosti Dne učitelů 2009 oceněn hejtmankou Ústeckého kraje za knihu Nechte leváky drápat.

2008 – Kniha Přehled české výslovnosti autorek Jaroslavy Pokorné a Mileny Vránové získala na XV. mezinárodním specializovaném veletrhu Schola Nova hlavní cenu Zlatá Schola Nova.

2008 – Jaromír Štětina, autor dvou knižních rozhovorů vydaných v Portálu, převzal cenu Rudolfa Medka za svou dlouholetou žurnalistickou, publicistickou a také spisovatelskou činnost, kterou podporoval a stále podporuje rozvoj demokracie v České republice a napomáhá kultivaci médií i vyšší vzdělanosti veřejnosti.

2006 – Portál získal u příležitosti veletrhu Odborná kniha Hradec Králové cenu rektorky Univerzity Hradec Králové Počin roku za vydání publikace Rity L. Atkinson a kol. Psychologie.

2006 – Portál Slovakia získal na Fóru pedagogiky v Bratislavě ocenění za „osobitný prínos v ramci podpory prestížneho medzinárodného podujatia v oblasti propagácie vzdelanostnej spoločnosti v Slovenskej republike“.

2004 – Portál získal Poděkování SČKN za každoroční účast na Mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy Praha v letech 1995 – 2004.

2001 - Kniha Jak se žije dětem s postižením autorky Heleny Chvátalové získala I. cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za publicistické dílo zaměřené na problematiku zdravotního postižení.

1999 - Portál získal při příležitosti pořádání 9. Podzimního knižního trhu 3. cenu města Havlíčkova Brodu za systematické vydávání pedagogické a psychologické literatury křesťanské orientace.

1997 – Portál získal u příležitosti pořádání 7. Podzimního knižního trhu 2. cenu města Havlíčkova Brodu za systematické vydávání pedagogické a psychologické literatury.

1995 – Portál získal u příležitosti IV. Kroměřížského veletrhu učebnic a učebních pomůcek Cenu veřejné obchodní společnosti Comeniana za popularizaci pedagogických problémů.

1995 – Portál získal u příležitosti pořádání 5. Podzimního knižního trhu 2. zvláštní cenu odborné poroty za systematické vydávání kvalitní pedagogické a psychologické literatury.