5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2015 Připravujeme nový speciál   Ročník 2015 Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola

Rodina a škola

Rodina a škola 8/2016

Jan Nejedlý, 7.10.2016

V říjnové Rodině a škole jsme pro vás připravili:

Celý článek

Rodina a škola 8/2016

Každý má v sobě čertíka

Jan Nejedlý, 7.10.2016

Každý má v sobě čertíka Moje osobní zkušenost s náboženskou vírou dětí je velmi sporadická, alespoň soudě podle základních škol kolem Prahy, kde jsem působil jako učitel. Věřící – spíše se tedy říká „nábožný“ – byli zpravidla jen Ukrajinci, Romové, světští, svědci Jehovovi a pak několik osamělých „exotů“. Pro ostatní děti představuje svět víry možná tak časopis Strážná věž, který občas najdou ve schránce, případně islámští teroristi v televizi. I proto jsem požádal o rozhovor salesiánského kněze Ladislava Heryána, známého svou otevřeností vůči okolnímu „bezbožnému“ světu, a položil mu otázky dětí z jedné základní školy. Občas se vydávají na hloubku, které bychom se my dospělí možná neodvážili, anebo ji mylně považovali za banální.

Celý článek

Prosím, já jsem zapomněl úkol u táty. Školák ve střídavé péči

Daniela Kramulová, 7.10.2016

Dnes snad neexistuje třída, v níž není alespoň jeden žák rozvedených rodičů. Většina dětí bývá svěřená do péče jednoho z rodičů, postupně ale přibývá kluků a děvčat, kteří bydlí střídavě u mámy a u táty.

Celý článek

Prosím, já jsem zapomněl úkol u táty. Školák ve střídavé péči

Český učitel schůzující, dozorující

Jitka Neradová, 7.10.2016

Český učitel schůzující, dozorující Učitelská profese obsahuje řadu faset, které zůstávají veřejnosti poněkud skryty, leč pro školu se jeví jako podstatné. Paradoxně, v některých vzdělávacích ústavech podstatnější než výuka sama. Na mysli mám schůze a dozory.

Celý článek

Pedagogické poklesky Miloše Hoznauera

Jan Nejedlý, 7.10.2016

Dlouholetí učitelé často říkají: „To by bylo na knížku, co já zažil!“ Anebo: „Až budu v důchodu, tak to všechno napíšu!“ Jenže málokdo se k tomu opravdu odhodlá. Češtinář Miloš Hoznauer se odhodlal. Coby milovník Jaroslava Žáka nazval svou zpověď Cesta do hlubin kantorovy duše. A je to báječné čtení.

Celý článek

Pedagogické poklesky Miloše Hoznauera

6666
Přijďte na kurzy v Portálu! Rozumíme penězům Čtěte nás online! Všechny učebnice pro základní a střední školy