5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2015 Připravujeme nový speciál   Ročník 2015 Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola

Rodina a škola

Rodina a škola 7/2016

Jan Nejedlý, 7.9.2016

V zářijové Rodině a škole jsme pro vás připravili:

Celý článek

Rodina a škola 7/2016

Žijeme v nejlepším z možných světů

Jan Nejedlý, 7.9.2016

Žijeme v nejlepším z možných světů „Za komunistů se špatně nežilo, v létě bylo vedro, v zimě sněžilo, zjara ledy tály, byly povodně, to jste, milé děti, přišly o hodně!“ Žertovná básnička Karla Plíhala přichází na mysl, když se stočí řeč na výuku nedávných dějin. Jak vysvětlit složitou dobu těm, kteří se narodili dávno po sametové revoluci? Ptali jsme se novinářky a někdejší disidentky Petrušky Šustrové, která o časech socialismu s dětmi ve školách často rozpráví.

Celý článek

Chraňte děti před falešnými vlastenci

Jiří Karban, 7.9.2016

Porozumět současnému světu, to dá práci. V rolích rodičů a pedagogů máme úkol, na který možná ani nejsme připraveni. Jak čelit hrozbám dneška i falešným prorokům parazitujícím na strachu z nich? Problém, který by nás měl zajímat.

Celý článek

Chraňme děti před falešnými vlastenci

Co jste měli k obědu?

Veronika Zavřelová, 7.9.2016

Co jste měli k obědu? Otázka, která zvláště v rodinách s dětmi školou povinnými padne téměř každý den. Bylo toho málo, moc slané, je to pořád stejné a jedly to ty děti vůbec? Ať už se vaši potomci stravují ve školní jídelně, či polední jídlo obstarává někdo jiný, jde o věc, která asi málokoho nechává lhostejným.

Celý článek

Hele, socka! Sociální rozdíly mezi dětmi v dnešní škole

Daniela Kramulová, 7.9.2016

„Jak jste se měli o prázdninách?“ Standardní otázka prvních hodin nového školního roku – přece rovnou nezačneme rozvrhem učiva a seznamem pomůcek. Z některých odpovědí se znovu potvrdí, co už dávno víme, nebo co v případě nových žáků můžeme tušit na první pohled. Mezi dětmi ve třídě jsou patrné sociální rozdíly.

Celý článek

Hele, socka! Sociální rozdíly mezi dětmi v dnešní škole

6666
Přijďte na kurzy v Portálu! Rozumíme penězům Čtěte nás online! Všechny učebnice pro základní a střední školy