Portál.cz > Aktuality

Aktuality

Poznat poznání. Vychází slavná kniha chilských biologů

22.11.2016

Kniha chilských biologů Humberta R. Maturany a Francisca J. Varela nabízí úplný popis alternativního pohledu na biologické kořeny vnímání. Více než cokoliv jiného je tento náročný text pozváním, aby čtenáři opustili své obvyklé jistoty a a představi a dospěli tak k odlišnému biologickému pochopení toho, co znamená být člověkem.

Celý článek

Poznat poznání. Vychází slavná kniha chilských biologů

Proč Einstein nenosil ponožky?

21.11.2016

Pokud vás zajímá, proč máme tvrdší úsudek, když sedíme na dřevěné lavici, pak je pro knížka Christiana Ankowitsche právě pro vás. Shrnutí a nesmírně zábavné propojení různých odborných výzkumů odhaluje mechanismy, jimiž se vzájemně ovlivňují tělo a mozek. Víte, že si budete navzájem daleko sympatičtější, když při hovoru budete držet v ruce horký nápoj?

Celý článek

Proč Einstein nenosil ponožky?

Trénink paměti spojený s oblíbenými místy funguje!

15.11.2016

Vzpomínka je jediný ráj, ze kterého nemůžeme být vyhnáni – praví přísloví. Nový titul Vlastivědná knížka pro vzpomínání a procvičování paměti si klade za cíl probudit u seniorů milé vzpomínky a procvičit jejich paměť. Autorky originálně kombinují procvičování kognitivních funkcí se vzpomínáním. Zaměřily se na vlastivědné téma, které je u seniorů velmi oblíbené a snadněji navodí vlastní vzpomínky. Kniha propojuje tvořivou práci se vzpomínkami s trénováním paměti a odráží důležité události z historie našich krajů, slavné rodáky a občany, zeměpis, tradice a zvyky.

Celý článek

Trénink paměti spojený s oblíbenými místy funguje!

Inkluzivní pedagogika: zásadně aktualizovaná a modernizovaná monografie o inkluzi

14.11.2016

Inkluze je téma, které v posledních letech víří nejen českou, ale i evropskou debatu o školství. Nakladatelství Portál vydalo již v roce 2010 monografii Základy inkluzivní pedagogiky, čímž získalo primát ve středoevropském prostoru, pokud jde o monografie s tímto zaměřením. Nově vycházející publikace Inkluzivní pedagogika reaguje na nové poznatky v oboru inkluzivní pedagogiky, které byly mezitím učiněny, a na stále se vyvíjejí situaci na tomto poli.

Celý článek

Inkluzivní pedagogika

Výchova dětí s Portálem je tento týden o 30 % levnější

9.11.2016

Rodičovství je často náročná a těžká dřina. Abychom vám od ní alespoň trochu ulevili, vydáváme pro rodiče nejrůznější rádce. A abychom vám ulevili ještě víc, nabízíme po celý týden osmnáct titulů právě z řady rádců pro rodiče se 30% slevou.

Celý článek

Výchova dětí s Portálem je tento týden o 30 % levnější

Stránka: 5/42
 3 4 5 6 7